Kolem Ubud na skútru

Poté jsem se rozhodli najmout nějakého dopravce a průvodce v jedné osobně a kouknout po okolí města. Při zamykání bungalovu nás odchytil majitel a vyptával se tak zvědavě na naše plány, že za pár minut jsme si od jeho kámoše pujčovali skútr. Jirka mě ujistil, že si na to troufá, což mě v počátcích vůbec neuklidňovalo. Já totiž spíše preferuji čtyři kola, ale cena (50 tis. na den) rozhodla. Hlavně to proběhlo bez tradičního smlouvání, která nám bohužel moc nejde.

Celý komplex chrámu se nacházel v hlubokém udolí lemovaném rýžovými políčky. Část svatyně je vytesána do skáli. Kolem políček protéká řeka a do udolí vtéká několik vodopádů...prostě idylka. V řece se dá i koupat, ale to jsme raději nezkoušeli. Raději jsme dali přednost čerstvému kokosu...o ceně jsme tentokrát nesmlouvali.

To se ukázalo za docela dobrý nápad, protože když jsme sjeli zpět do údolí, déšť ustal a příjemně se oteplilo. Nabytý čas jsme využili na návštěvu dalšího chrámu Goa Gajah ...komplex hinduistického a budhistického chrámu. Na závěr dne jsem ještě chtěli zajet do jednoho z vějších měst na východě Klungkung , ale bohužel nás dostihl déšť takže jsme to vzali přímo na Ubud. Projeli jsme pár částí, hlavně na severu, ve snaze najít nákupní centrum. Nakonec jsme v docela velké sámošce koupili sušenky na večer a láhev podezřelé vypadajícího alkoholického nápoje. Byl označen nesrozumitelnými nápisy, měl na sobě obrázek dědečka a nápis "17%" asi alkoholu. Nejvíce podezřelá byla cena 15 tis., bezkonkurečně nejlevnější chlast. Po příjezdu do hotelu nepřestávalo pršet, takže jsem se rozhodla natrhnout dědečka. Chutnalo to prapodivně, ale ne nějak extra hnusně. Takový mix griotky a becherovky...ani jedno oc nemusim, takže jsem se rozhodla pro kombinaci s pomerančovým džusem.
Jirkovy poznámky:
Původně jsme měli zamířeno až k Pura Besakih, hlavnímu a největšímu chrámu na Bali, ale kvůli dešti jsme to zabalili a vrátili se zpět. Netřeba ale litovat, ostatní chrámy nám to vynahradily.
Komentáře
Okomentovat