Příspěvky

Zobrazují se příspěvky z květen, 2015

Florida - Kennedy Space Center

Obrázek
Kennedy Space Center, Florida Tak je to tu. Jediný jasný plán naší výpravy na Floridu - Kennedy Space Center.  Leží na východním pobřeží Floridy na ostrově Merritt Island. Středisko je spravováno Národním úřadem pro letectví a kosmonautiku NASA. Po ukončení vesmírného programu v létě 2011 se stalo jakýmsi muzeem, i když stále vysílá do vesmíru bezposádkové rakety a satelity.

Florida - Tallahassee, St. Augustine, Titusville

Obrázek
Tallahassee, Capitol Snídaně v Super 8 v Tallahassee nestála za nic. Malý výběr i z toho mála, co obvykle dávají. Celkově byl motel trochu zašlý a pravděpodobně už měl svá nejlepší léta za sebou. Nezachránil ho ani bazén uvnitř areálu (nevyhřívaný). Ale pokud jste dostatečně unavení a přijedete za tmy, ani si toho nevšimnete. Po snídaní jsme vyrazili na průzkum hlavního města Floridy Tallahassee . Nic extra jsme od toho nečekali, spíše jsme to brali jako povinnost, a asi po dvou hodinách jsme se i na vlastní kůži přesvědčili o tom, že tu opravdu nic zajímavého není. Hlavní město působí jako malá ospalá vesnice uprostřed vysočiny. Paradoxně jsme tu ale měli problém zaparkovat a prokličkovat se poměrně hustým ranním provozem.

Louisiana - New Orleans

Obrázek
French Quarter Korálky z Mardi Gras, New Orleans V New Orleans jsme měli zamluvené ubytování přes airbnb. Byla to naše první zkušenost. Hlavní výhodou airbnb, teda alespoň pro nás, je možnost sehnat nocleh poblíž centra relativně velkých měst a lepší šance pro parkování. Plus samozřejmě vcelku výhodná cena a pokud se setkáte s pronajímateli, tak i nějaké ty lokální informace o okolí. V New Orleans jsme měli pronajatý jeden ze dvou pokojů v uzavřené polovině domu. Klíč byl ve schránce, takže jsme se s majiteli ani potkali. Druhý pokoj byl nakonec také prázdný, takže jsme měli absolutní soukromí.

Florida - Homosassa s kapustňáky a cesta do New Orleans

Obrázek
Homosassa a kapustňáci Západní pobřeží v okolí Crystal River je  především v zimě známe kvůli kapustňákům ( manatees ). Jsou tu totiž horké prameny a tito živočichové se sem chodí ohřát. Stále více se z toho bohužel stává komerční záležitost. Navíc nad touto atrakcí visí řada otazníků. Například do jaké míry jim masová turistika v podobě desítek až stovek turistů, kteří v jejich bezprostřední blízkosti naskáčou do vody, škodí či nikoliv. Pravdou je, že některé záběry na internetu jsou dost děsivé.

Západní pobřeží Floridy - Fort Myers, Sanibel, Tampa

Obrázek
Fort Myers a muzeum Edisona a Forda Museum T. A. Edisona a H. Forda Ráno jsme vydatně posnídali v motelu (Travel Lodge, Fort Myers). Opět jsme si mohli vybrat ze sladkých nebo ještě sladších věcí včetně vaflí. Ty zaujaly obzvláště Jirku, protože si je mohl ukuchtit sám. Do kelímku si z připraveného dávkovače nabral těsto, které jen nalil do vaflovače. Po krátké chvilce a ciknutí bylo dílo dokonáno. Opět se musím zmínit o plastových miskách, příborech a kelímcích, které bohužel nechyběly ani v tomto docela drahém motelu a které samozřejmě hned po snídani putovali do odpadkového koše.

Florida - Everglades

Obrázek
Aligátor, Everglades První spání v autě byl docela extrém. Ráno se teplota "vyšplhala" asi k 7 stupňům Celsia (45 F). Všichni důchodci v kempu vytáhli zimní bundy, čepice a rukavice. Sluníčko ale svítilo, takže jsme vyrazili do národního parku Everglades , který je známý především rozsáhlými mokřady. Hlavní část je tvořena řekou Pahayokee (v jazyce Seminolů „řekou trávy“), která je zhruba 15 cm hluboká, ale zato 80 km široká. Největším lákadlem jsou bezpochyby aligátoři, ale rozhodně zde budou nadšení i milovníci ptactva. Zajímavá je i flóra, které zahrnuje borovicové háje ve vnitrozemí, tropickou vegetaci na ostrůvcích uprostřed řeky a mangrové porosty na pobřeží.